כללי

תכנית מתאר תא 3700

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

תכנית מתאר תא 3700 מעגנת פיתוח אינטנסיבי של הרובע העירוני החדש בזיקה לסביבה חופית ופיתוח הפעילות האורבנית התל האביבית, תוך הטמעת מגבלות בנייה הנובעות ממיקומו של שדה דב, עד אשר יפונה. ייעודי הקרקע עליה תיושם תכנית מתאר תא 3700 הינם למגורים, ספורט ונופש, מלונאות, קריות חינוך ודרכים, כאשר ישנה רשת של רחובות אורכיים ושדירות עירוניות המייצגות קו בניה תל אביבי ייחודי.

הפארק החופי וחוף הים – תוכנית 3700

הבנייה בתכנית מתאר תא 3700 תאופיין, בין היתר, בפיתוח רחוב אבן גבירול, באכסדרות מסחריות בעיצוב ייחודי, כאשר דירוג גובה בינוי לכיוון מערב יצור מבט אל חוף החם. הפארק החופי הייחודי שיוקם יספק שירותים למתרחצים, שירותים לפעילות חופית, איזורי ישיבה ומקומות הסעדה ומסחר ומוקדי בילוי ובידור שונים, עם נגישות לחוף הים תוך הסדרת מוקדי חוף קיימים.

הפארק החופי וחוף הים מהווים מרכיב מרכזי בתכנית מתאר תא 3700, לכיוונם יתנקזו הפארק העירוני ושש שדרות עירוניות. הקרקע המיועדת למגורים, אשר תהיה גם מעורבת בתוך איזורי מחסר, תעסוקה ומלונאות, משתרעת על שטח ממוצע של 120 מ"ר. על שטח זה מתוכננות כ-9,300 יחידות דיור רגילות, עם אפשרות לחלוקתן של כ-2,000 יחידות ליחידות דיור קטנות והרחבת ייעודי התפוסה, בנוסף להקצאת דיור בר השגה על שטח ממוצע של 80 מ"ר. איזורי מסחר ותעסוקה יוקמו מצומת גלילות ובחלקו הדרומי של רחוב אבן גבירול, ויחד יהוו כ-260,000 מ"ר משטח תכנית מתאר תא 3700. רשת המלונאות מיודעת לתפוסתם של כאלף חדרי מלון בחזית הבינוי המערבית ולאורך השדרות בתכנית מתאר תא 3700.

שטחי הציבור ב תוכנית 3700 תל אביב

תכנית מתאר תא 3700 מייעדת כ-200 דונם לשטחי הציבור מקומיים וכלל עירוניים, תוך שילוב יעדים חינוכיים, תרבותיים וקהילתיים: כ-10 בתי ספר, מבני תרבות ייחודיים, קריית חינוך, שטחי ספורט. רשת ענפה של תחבורה ציבורית תאפשר נגישות, בנוסף למערכת שבילי אופניים השזורה בתכנון התנועתי של תכנית מתאר תא 3700.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות