כללי

תוכנית 3700 מפה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מאז הקמתה, שומרת תל אביב על מעמדה כעיר הגדולה והתוססת ביותר של מדינת ישראל, בה חיים, עובדים ומבלים כמיליון בני אדם מסביב לשעון. תוכנית הבניה החדשה "תוכנית 3700", תגביר את זהות העיר תל אביב-יפו כעיר על החוף, על ידי קליטת תושבים חדשים, הוספת מקורות תעסוקה ומקומות בילוי. תוכנית 3700 תוקם על הקרקע החולית המשתרעת מרמת אביב ג ממזרח אל הים במערב, לאחר שאושרה על ידי הוועדה הארצית לתכנון ובניה. תוכנית 3700 מציעה בניה רוויה, דיור בר השגה בשילוב מסחר, תעסוקה, נופש ופנאי, תוך חשיבה על איכות חייהם של התושבים ברובע הצפוני החדש. הקמתם של פארקים ירוקים, טיילת על קו החוף ותכנון אדריכלי מתקדם של הרובע יבטיחו איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר.

הרובע החדש – תא 3700

פיתוח רצועת החוף לכלל הציבור על ידי בניית מוקדי פעילות ופארק חופי עם טיילות ושדרות להולכי רגל ואופניים, אשר יהוו המשך רציף לאיזורים הירוקים של הפארק הקיים ממזרח באיזור פי גלילות. תכנון הרובע החדש בתוכנית 3700 יעשה תוך שמירה על מצוקי הכורכר הטבעיים.

 

גבולות תוכנית 3700

תוכנית 3700 תחומה מצפון בגבול שטח השיפוט של תל-אביב-יפו ומתחם הקאנטרי-קלאב, ממזרח בדרך נמיר הראשית, שכונת איזורי חן ורחוב קדושי השואה; במערב התוכנית תחומה בים וגבולם המערבי של גושים 6609, 6621, 6632 ו-6896, ובדרום נגמרת התוכנית ברחוב פרופס וחוף תל ברוך. הרחובות הראשיים המוגדרים בתכנית 3700 מחלקים אותה לשני כבישי רוחב – דרך הים במערב והמשכו של רחוב אבן גבירול במזרח. המשך רחובות אבן גבירול והירקון (אשר ייקרא "דרך הים") יהיה לאורכה של כל העיר ויחבר את תוכנית 3700 למרכז התל אביבי המוכר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

השאר תגובה

כתבות נוספות